Ostre zapalenie wielokorzeniowe – nowatorskie leczenie przynosi nadzieję: przypadek udanej terapii immunoglobulinami

Szybka reakcja i nowoczesna terapia kluczem do zdrowia Aresa, psa rasy Bullterier.

Ostre zapalenie korzenie nerwowych, zwane również zapaleniem wielokorzeniowym lub polyradiculoneuritis, to poważna choroba, prowadząca do gwałtownego paraliżu czterech kończyn u psów i kotów. To niezwykle stresujący czas dla właścicieli, ale najnowsze metody leczenia, takie jak terapia immunoglobulinami przeprowadzona przez lek. wet. Konrada Kalisza z AniCura Animal w Łodzi, przynoszą nadzieję.

Ostre zapalenie wielokorzeniowe u psów i kotów to rzadka, autoimmunologiczna choroba układu nerwowego, która prowadzi do całkowitego paraliżu czterech kończyn. Lek. wet. Konrad Kalisz, specjalista neurologii weterynaryjnej z przychodni AniCura Animal w Łodzi, niedawno zastosował nowatorską terapię normalnymi immunoglobulinami ludzkimi, aby przyspieszyć leczenie tego schorzenia u psa, który stracił zdolność poruszania się.

Przypadek dotyczył 6-letniego psa rasy Bullterier, u którego objawy zaczęły się od stopniowego osłabienia kończyn tylnych, a w ciągu dwóch dni rozwinęły się w całkowity paraliż. Po dokładnym badaniu neurologicznym i badaniach dodatkowych, dr Kalisz zdiagnozował ostre zapalenie wielokorzeniowe i natychmiast wdrożył terapię dożylną immunoglobulinami.

Ostre zapalenie wielokorzeniowe może być przerażające zarówno dla właścicieli, jak i dla samych zwierząt. Kluczowa jest szybka diagnoza i odpowiednie leczenie. Dzięki nowoczesnym metodom, takim jak terapia immunoglobulinami, jesteśmy w stanie znacznie skrócić czas paraliżu i poprawić jakość życia pacjenta,
- podkreśla lek. wet. Kalisz

Chociaż immunoglobuliny nie są standardową metodą leczenia w każdym przypadku zapalenia wielokorzeniowego, ich zastosowanie u tego pacjenta przyniosło spektakularne efekty. Pies po tygodniu leczenia zaczął odzyskiwać kontrolę nad kończynami, a pełna rehabilitacja trwała jedynie 2 tygodnie, co znacznie skróciło standardowy okres paraliżu wynoszący 6 -10 tygodni.

Konrad Kalisz podkreśla, że wczesna interwencja, intensywna rehabilitacja oraz nowoczesne metody leczenia, takie jak terapia immunoglobulinami, stanowią przyszłość w leczeniu ostrego zapalenia wielokorzeniowego. Terapia ta może znacząco poprawić rokowania u psów dotkniętych tą chorobą i skrócić czas leczenia.

Warto dodać, że kluczowym elementem w skutecznej terapii była współpraca zespołu weterynarzy oraz rehabilitantów, która umożliwiła szybkie przywrócenie psa do pełnej sprawności.

Kontakt dla mediów:
Anna Koziarek
Head of Marketing AniCura CEE
anna.koziarek@anicura.pl

Więcej wiadomości

Błąd

Wystąpił błąd. Ta aplikacja może nie odpowiadać, dopóki nie zostanie ponownie załadowana.